Радионица „Музика која је мењала свет“

Удружење музичара КултАрт у сарадњи са нашом школом и уз подршку Канцеларије за младе Града Крушевца реализовало је 18. октобра 2017. године радионицу у оквиру пројекта „Млади и активизам“.

О коренима и развоју рока говорио је рок аналитичар Иван Ст. Ризингер, а о изворима и поетици џеза и блуза музичар Боривоје Ђорђевић, који је учесницима практично, кроз свирку, откривао и „говор“ појединих инструмената.

Активистичку и „селфи“ културу у музичким правцима и изборима важним за личну срећу анализирали су ученици заједно са новинарком Надом Будимовић.

И учесници и предавачи су са радионице понели лепе утиске, необично искуство и енергију за будуће сусрете. Друга радионица за нову групу ученика наше школе биће одржана 28. новембра у школској библиотеци.

facebooktwittergoogle_plusmail